Prečo zateplenie fasád?

Zateplenie fasád je obal zvislých konštrukcií, ktoré znižujú únik tepla z budovy. Zateplené fasády prinášajú okamžitú návratnosť vložených prostriedkov, finančnú úsporu na vykurovanie budovy a disponujú mnohými ďalšími faktormi, ekonomickými výhodami a technickými vlastnosťami.

Zateplenie fasád je v súčasnej dobe stále aktuálnejšia téma. Zateplenie fasád sa netýka len staršej zástavby, ale aj novostavieb, historických či administratívnych budov. Vedeli ste, koľko tepla Vám uniká rôznymi časťami domu?

Zateplenie fasád a fakty

Kvalitne zateplená fasáda zamedzuje vzniku plesní a výskytu vlhkých múrov. Odborná stavebná firma vždy navrhne také zateplenie fasád s takými materiálmi, aby bola rekonštrukcia priamo na mieru stavu renovovaného objektu. Všeobecne možno tvrdiť, že zateplenie fasád má kladný vplyv na celú budovu ako z hľadiska ekonomického, tak estetického. Nielen, že ušetríte nemalé peniaze za vykurovanie, ale vďaka kvalitne vykonanej a zateplené fasáde sa zvýši záujem realitného trhu pri predaji či prenájme bytu v budove.

Zaujímavosť o zatepľovaní z odbornej literatúry

V odborných prameňoch sa uvádza, že 1 cm hrubá fasádna polystyrénová doska má rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti ako:

Než začneme zatepľovať …

Pred vlastným zateplením budovy je dobré predovšetkým zistiť, v akom technickom stave sa dom alebo objekt nachádza, aké sú jeho energetické parametre, čo od zateplenia požadujeme a aké sú individuálne požiadavky všetkých obyvateľov domu a majiteľov bytov. Určite je tiež dobré premyslieť farbu a prípadnú maľbu na novej fasáde. Pokiaľ je Váš dom na sídlisku, je vhodné držať sa farebné línie už zrekonštruovaných domov, aby sa farby zbytočne „nebili“ a neboli, ľudovo povedané, päsťou na oko. Vďaka mnohým farebným odtieňom spoločne určite vyberieme vhodnú farbu, ktorá pohodlne zapadne do okolitého prostredia a Váš dom zároveň odlíši od ostatných panelových či bytových domov.

BELSTAV SK Vám môže garantovať komplexné služby pri zateplení fasád. S takmer dvadsaťročnými skúsenosťami na stavebnom trhu a s mnohými spokojnými zákazníkmi sme sa stali jednotkou medzi stavebnými spoločnosťami a radi o tom presvedčíme aj Vás. Kontaktujte nás!