Budatínska 7, Petržalka

Zateplenie obvodového plášťa – odstránenie systémovej poruchy. Sanácia loggií. Vyregulovanie vykurovacej sústavy po zateplení. Výmena rozvodov plynu, kanalizácie, SV a TUV, vzduchotechniky. Vymaľovanie spoločných priestorov. Výmena podlahovín na schodisku – podesty a výmena keramických soklíkov schodiska. Obnova vstupných priestorov.

 

Zateplenie fasády objektu Budatínska 7, Petržalka ušetrilo budove náklady za vykurovanie až o 15 %, zlepšilo se odhlučnenie a navyše sa zatraktívnil aj celkový vzhľad budovy. Množstvo balkónov na budove Budatínska 7, Petržalka dlhodobo potrebovalo rekonštrukciu. Rekonštrukcia balkónov je neoddeliteľnou súčasťou revitalizácie objektov a aj tu bola potrebná výmena zastaraných a poničených prvkov za nové a bezpečné. Revitalizácia objektu si žiadala aj výmenu pôvodnej zničenej dlažby. Pokládka dlažby bola nutná z dôvodu popraskania špár a následnému zatekaniu vody. Nová dlažba bola vybrána s ohľadom na farbu novej fasády s vysokou nosnosťou a odolnosťou voči zmenám teploty.

Pokládka dlažby se týkala nejen společných prostor budovy, ale také venkovní části. Byla použita dlažba z nejlepších materiálů s vysokou odolností.