Zatepľovanie budov

V súčasnej dobe veľmi využívaná metóda, pretože v predchádzajúcej dobe boli domy stavané s nedostatočnými izoláciami a v dnešnej dobe sa veľké množstvo budov zatepľuje, či rekonštruuje. Zatepľovanie budov je veľmi dôležité pre dobrú ekonomiku domu (úspory za energie). Zatepľovanie budov je dobré riešenie na každý dom, ale aj byt, pretože súčasné rastúce ceny energií sú pre veľkú časť populácie neprijateľné.

Zatepľovanie budov je využívané často bytovými družstvami, alebo spoločenstvami vlastníkov jednotiek. Kvalitné a cenovo dostupné zatepľovanie budov ponúkame už od roku 1993 a staviame na naozajstných skúsenostiach. Vďaka zatepľovanie budov môžete ušetriť až 40% ročných nákladov na energie a to môže pre panelový dom znamenať státisícové úspory ročne. Prečo je dôležité zatepľovanie budov?

Čo všetko zatepľujeme?

Spoločnosť BELSTAV je na slovenskom trhu už niekoľko rokov a má veľa skúseností v oblasti zatepľovania budov a zatepľovanie domov. Zatepľovanie budov je zložitý proces a sú v ňom zahrnuté tieto úkony:

Zatepľovanie budov = ušetríte za energie a zmodernizuje vzhľad domu

Vďaka dobre zateplené fasáde domu môžete výrazne ušetriť za plyn aj elektrinu. V dnešnej dobe, kedy sa ceny energií zvyšujú každým dňom, stále viac bytových, či panelových domov využíva možnosť zatepľovania budovy. Vďaka zateplenie fasády Váš dom dostane aj nový, moderný vzhľad. V minulosti sa obzvlášť u panelových domov využívali šedej omietky, ktoré sú po pár rokoch trochu ponuré a vďaka moderným farbám a trendom v zatepľovania budov sa moderné farebné omietky veľmi dobre uchytili a čím ďalej viac bytových, alebo panelových domov ich využíva. Aké úspory nám môže priniesť zatepľovanie budov?

Výmena okien

Pri zatepľovaní budov sa často mení aj staršie typy drevených okien za nové plastové okná, alebo eurookná, to vždy podľa rozpočtu na danej zatepľovacie práce. Vďaka novým oknám sa tiež výrazne môžu znížiť náklady na kúrenie v byte, či dome. Plastové okná majú ideálnu tesniaci účinok a tak teplo zbytočne neuniká z domu von. Zaujíma Vás, ako vyzerá efektívne zateplenie budov?